Agregat uprawowo-siewny MAMUT LUX

Agregat wielofunkcyjny uprawowo-siewny MAMUT LUX, który jest wyposażony w ramę główną do której z przodu zamontowano specjalny rodzaj układu przegubowego służący do płynnej mechanicznej lub hydraulicznej regulacji głębokości pracy wyróżniający się tym że posiada jedną ramę główną. Dzięki takiemu rozwiązaniu układem przegubowym można sterować z kabiny ciągnika podczas jazdy za pomocą jednego siłownika hydraulicznego co niemożliwe jest przy innej budowie układu przegubowego. Owa rama stanowi górną część układu przegubowego, dolną zaś częścią układu przegubowego jest rama główna kultywatora dwubelkowego wyposażonego w dwa rzędy zębów 40x12. Obie wyżej wymienione części układu przegubowego połączono za pomocą czterech wahaczy, które zamocowano do ramy głównej czterema sworzniami pracującymi w gniazdach wyposażonych w samosmarne tulejki nie wymagające obsługi. Do środkowej części ramy głównej agregatu zamontowano podwójny wał rurowy zębaty falisty ɸ490 (mulczujący), jego naprzemiennie usytuowane wały rozbijają zbrylenia, rozdrabniają resztki roślinne, wyrównują powierzchnię gleby, a przy tym wzajemnie się czyszczą (zastrzeżony w UP. RP). Do tylnej części ramy głównej celem rozbicia pozostałych resztek zbryleń zamontowano pojedyńczy wał dziesięcio strunowy zębaty przeciwbieżny ɸ320 na wahaczach z dociskiem tzw. wały wahaczowe (zastrzeżone w UP. RP), zastosowane między innymi w agregatach ścierniskowych SMOK, agregatach uprawowych APOLLO, głęboszach TYTAN oraz w wale strunowym zębatym podwójnym HEROS. Agregat ten jako ciężki agregat uprawowo-siewny może pracować na wszystkich rodzajach gleb łącznie z glebami ciężkimi, a nawet ciężkimi wyschniętymi, sprawdza się również doskonale w pracy jako samodzielny agregat uprawowy i ścierniskowy. Wersja z hydropakiem służy do uprawy przedsiewnej i siewu podczas jednego przejazdu po orce przedzimowej, oraz po uproszczonej uprawie bezorkowej lub bezpośrednio w ściernisko. Zalecany do prac na glebach lekkich, średnich i ciężkich, a ze względu na wymiary agregatu i wydźwig pozwalający na bliskie usytuowanie siewnika względem ciągnika na współprace z krótkimi ciągnikami mimo dużej masy agregatu. Nie zalecane jest używanie agregatu na ziemiach zakamienionych. Dzięki takiej innowacyjnej budowie agregatu można sobie pozwolić na kompleksową uprawę pola za jednym przejściem maszyny, co pozwala zaoszczędzić tak drogie paliwo i cenny czas.

Zastąpienie tradycyjnej uprawy technologią opartą na siewie w mulcz wzoruje się na naturalnych procesach zachodzących w przyrodzie i obniża liczbę zabiegów oraz zmniejsza ich intensywność. Uprawa przedsiewna ogranicza się do jednej uprawy, której celem jest wymieszanie resztek organicznych z wierzchnią warstwą roli. Wszystko to pozwala obniżyć koszty uprawy.Mulczowane pola polepszają nośność gleby, ograniczają szkody podczas przejazdu ciężkich maszyn oraz sprzyjają równomiernej uprawie pola. Warstwa mulczu skutecznie chroni glebę przed utratą wilgoci i reguluje jej temperaturę. Organiczna warstwa resztek pożniwnych plonu głównego lub międzyplonów wymieszanych z glebą, zwana mulczem, jest dobrym środowiskiem dla szybkiego wzrostu roślinności. Wkład masy organicznej zwiększa ilość próchnicy, poprawia strukturę gleby, zwiększa jej pojemność wodną i sprzyja rozwojowi bogatego życia biologicznego w podłożu.

Uprawa międzyplonów nie tylko wzbogaca glebę, ale zwiększa też dochody gospodarstwa, umożliwiając pozyskanie dodatkowych dopłat w ramach pakietów rolnośrodowiskowych, które promują zrównoważone systemy gospodarowania i wspierają programy związane z właściwym użytkowaniem gleby i ochroną wód.


Wszystkie elementy ramy są poddawane procesowi śrutowania po czym zostaje nałożona warstwa lakieru proszkowego.mamut 1mamut 2mamut 4mamut 3


Dane techniczne agregatu MAMUT:

Szerokość [m]

Symbol

Ilość zębów

Masa [kg]

Zapotrzebowanie na Moc [km]

2,2

AUSML 22

11

780

80÷105

2,5

AUSML 25

13

900

90÷115

2,7

AUSML 27

13

1000

100÷125

3,0

AUSML 30

15

1120

110÷140

4,0

AUSML 40

19

1350

120÷155

WRÓĆ do oferty»

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe "DZIEKAN".

Adres: Zielonki 2, 28-131 Solec-Zdrój
Telefon: 41 377 61 97
FAX: 41 377 67 10
E-mail: firmadziekan@wp.pl