AGREGAT ŚCIERNISKOWO-UPRAWOWY

AGREGAT ŚCIERNISKOWO-UPRAWOWY SMOK AS 21-30 K2T2WZ2

Zapewne wielu z Państwa się zastanawia o wybrać: tradycyjną uprawę gleby z użyciem pługa czy bezorkową uprawę gleby i znów następny dylemat bronę talerzową, czy kultywator ścierniskowy. Nasza firma wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom skonstruowała i wyprodukowała całkiem nowy o innowacyjnych rozwiązaniach prosty w budowie łatwy w obsłudze AGREGAT ŚCIERNISKOWY „ SMOK ”, który posiada zalety tych wyżej wymienionych maszyn.

Albowiem przednia część owego agregatu to nic innego jak dwubelkowy (profil 100x100x8) masywny kultywator ścierniskowy do którego zamocowano elastyczne zęby sprężynowe zakończone redlicą sercową z bocznymi skrzydełkami podcinającymi ściernisko w pasie o szerokości 40 do 45cm. Zadaniem owych zębów jest podcinanie i spulchnianie gleby oraz jej wymieszanie z resztkami roślinnymi na głębokości od 8 do 35cm. Jest to ważne, ponieważ w spulchnionej glebie przez kultywator ścierniskowy z dużą łatwością zagłębiają się talerze brony talerzowej która jest tylną częścią agregatu. Bronę talerzową zbudowano z dwóch rzędów naprzemiennie zazębiających się talerzy karbowanych.

Zastosowanie takiego rodzaju talerzy zmniejsza zapotrzebowanie na moc ciągnika potrzebnej do pracy, a pozostałe resztki roślinne wtłacza w głąb gleby. Usytuowane zaś naprzemiennie talerze wzajemnie się czyszczą i lepiej rozdrabniają resztki roślinne. Za talerzami zamontowano zgrzebło wyrównujące pofałdowania powierzchni uprawowej.

Do rozbicia pozostałych resztek zbryleń zamontowano podwójny wał strunowy zębaty z zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym RP rozwiązaniem tzw. wały wahaczowe z dociskiem zastosowane między innymi w agregatach uprawowych HERKULES i APOLLO.

Między kultywatorem a broną talerzową zamontowano układ przegubowy z siłownikiem hydraulicznym służący do płynnego regulowania głębokości pracy agregatu w czasie jazdy z kabiny ciągnika. Jest to w sumie kombajn uprawowy odpowiadający wyzwaniom dzisiejszych czasów. Zgodnie z zasadą „ tak dużo zabiegów jak to konieczne, tak małe jak to możliwe ”.

Dzięki takiej innowacyjnej budowie agregatu można sobie pozwolić na kompleksową uprawę gleby za jednym przejściem maszyny, co pozwala zaoszczędzić tak drogie paliwo i cenny czas.

Agregat „SMOK” i jego główne zalety:

· Kompleksowa uprawa gleby za jednym przejazdem,

· Płynna regulacja pracy agregatu w czasie jazdy,

· Duża łatwość zagłębiania się,

· Idealne wymieszanie resztek pożniwnych,

· Prosta konstrukcja i łatwa obsługa,

· Talerze samoczyszczące się, karbowane z małym zapotrzebowaniem na moc,

· Głębokość robocza 8-35 cm.Wszystkie elementy ramy są poddawane procesowi śrutowania po czym zostaje nałożona warstwa lakieru proszkowego.

Zastosowane rozwiązania w AGREGACIE ŚCIERNISKOWO-UPRAWOWYM „SMOK” zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP i Unii Europejskiej.

                                        Numery zgłoszeń: P – 400175 – wynalazek ( krajowe )                                                            CRD 002097139 – wzór wspólnotowy ( Unii Europejskiej ) K2T2WZ2 1 K2T2WZ2 2 K2T2WZ2 3 K2T2WZ2 4 K2T2WZ2 5 K2T2WZ2 6 K2T2WZ2 7 K2T2WZ2 8DYPLOM ZAJĘCIA I MIEJSCA
NA WYSTAWIE ROL – SZANSA 2012 R.AGREGAT ŚCIERNISKOWO-UPRAWOWY SMOK firmy P.U.P.H. Dziekan
został uznany najlepszą maszyną rolniczą targów
ROL - SZANSA 2012, relacja z wystawy dostępna pod tym adresem:

www.rolnicze-maszyny.pl

Dane techniczne agregatów ścierniskowo - uprawowych SMOK

WRÓĆ do oferty»

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe "DZIEKAN".

Adres: Zielonki 2, 28-131 Solec-Zdrój
Telefon: 41 377 61 97
FAX: 41 377 67 10
E-mail: firmadziekan@wp.pl